Windows 7 Bilgisayarım Geç Açılıyor! [Çözüldü]

Konusu 'TeamViewer Desteği' forumundadır ve MoonLight tarafından 25 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. MoonLight

MoonLight Üye

Merhaba,
    2 hafta önce yeni bir notebook aldım. Pc şuan çok geç açılıyor. Masaüstü geç geliyor. Sebebini bir türlü anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Özellikler:
    - ASUS k53s Serisi Notebook
    - Core i5 2430m 4 çekirdek işlemci
    - 4gb ddr3 1333mhz ram
    - 1gb 520mx ekran kartı
    - Windows 7 Home Basic
  2. Xpredator

Xpredator Üye

http://trsec.net/threads/soluto.868/ öncelikli olarak sana bu programı önerebilirim beta olmasına rağmen başarılı bir yazılım bilgisayarın gecikmesini yavaşlatan programları gösterip öneriler sunuyor. Bunun dışında sistem yeni mi kurulu yani Windows 7 Home Basic yeni kurup hiç bir program yüklenmeden mi geç açılıyor ?
  3. Jura

Jura Üye

Yazılısımsal sorun çözüldüğünde ssd almanı tavsiye ederim :)
  4. t0t0m1C

t0t0m1C Üye

başlat<calıstır<msconfig de başlangıc daki istemedigin programları kaldır acılırken faydası olucaktır birde gereksiz pogramları kaldır disk birleştirme yap olamzsa
  5. MoonLight

MoonLight Üye

Hayır. Program felan herşeyi yükledim. Önceden aynı programlarla daha çabuk açılırdı. Şimdi geç açılıyor. Aslında çok geç açılmıyor sadece eskisine göre daha geç açılıyor. Bu yüzden kafama takıldı. Programa gelince o tür programlar bilgisayarı iyileştirmenin aksine dahada ağırlaştırıyor.

SSD'lerin maliyeti nerdeyse bir bilgisayar fiyatında. O kadar verebilecek olsam zaten SSD'li bi bilgisayar alırdım.

Gereksiz bütün programları, program güncellemelerini herşeyi kaldırdım. Aslında bu ağırlaşma Visual Studio 2010 ve Photoshop CS5 yüklediğim için oldu.
  6. Xpredator

Xpredator Üye

verdiğim program optimizasyon yapmıyor sadece programların açılış sürelerini gösteriyor. trsec.net/threads/microsoft-fix-it.815/ istersen bu aracı indir sorununa göre olanı seç sonra hata bulursa onarabilirsin
    Kolay gelsin ;)
  7. Xpredator

Xpredator Üye

sdd indirimde şu vakitlerde fiyatlarda büyük düşüşler oldu. Ama biraz daha sabretmekte fayda var tüm bilişim donanımlarında fiyatlar standartın üstünde
  8. SecX

SecX Üye

Merhaba MoonLight,

Sistem performansında düzelme olmadıysa şayet ID ve Pass gönderirsen inceleyebilirim.
  9. MoonLight

MoonLight Üye

Birkaç uygulama yaptım. trsec.net/threads/microsoft-fix-it.815/ bu aracıda kullandım. İşe yaradı gibi geldi. Sadece Disk Birleştirme kaldı. Onuda yapıyım yeterli...
  10. fedai_cengiz

fedai_cengiz Üye

Ne varsa microsoft'ta var arkadaş :D
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş